Sok kép, pár film és kevés magyarázó szöveg. Oka pedig ennek a módszernek annyi, hogy a fotók és a mikrómozik szerintünk magukért beszélnek. S még egy apróság: nem csak azok arcán játszott mosoly, akik kint jártak, hanem azokén is, akikkel beszéltünk. Rádiózni ugyanis kell! Akkor is ha jó a kedved, ha pedig rossz, akkor egyenesen életmentő lehet az éteri megjelenés. Nekünk efféle lomhalmok jutnak – de azért mint a mellékelt ábrák jelzik, ezeknek is szívből tudunk örülni. 🙂
A nyitóképen elöl HA7PTY Pityesz – hátul pedig HA7PC Karesz szemlélhető – utóbbi egyébként éppen a HTG-1-es Hellschreiber adó-vevőt nyüstöli. 🙂
Nagyon fontos megjegyezni – s ezt nem győzzük hangsúlyozni – az állomáson lévő technika nem elavult. Még a muzeális HTG-1-sem az, mert bármilyen hülyén is hangzik (s sose legyen igaz), de akár azzal is lehet életet menteni, ha úgy hozza a sors. Persze tudjuk, nem ez a jelen és pláne nem a jövő, de ha kell, ott van és használható. Nekünk meg addig is jól jön, hogy népszerűsítsük vele Magyar Honvédséget, a rádiózás örömét, az értékmentés értelmét, hasznát és a barátság boldogságát és határtalanságát.
Laktanyai rádióamatőr klub amúgy nem sok létezik szerte a világban. Büszkék lehetünk arra, hogy ebből az egyik pont hazánkban lelhető föl. Az meg már csak hab a tortán, hogy efféle öreg lomhalmokkalis lehet onnét rádiózni. Mert ugye kit érdekel a Harris, ha ott áll az asztalon a Katran R-399 a panoráma adapterrel vagy valamelyik szovjet kémrádió.
Mára ennyi fért bele. Találkozzunk az éterben – ne csak lomhalmokkal, hanem civil rádiókkal is. De azért mindig jusson eszedbe: igazán nem az a lényeg, hogy mennyire modern készülékkel jelensz meg – hanem az, hogy megjelensz!